Sitodruk

Sitodruk

Sitodruk to najstarsza metoda druku. Pozwala ona na precyzyjne przepuszczanie farby i zachowanie wysokiej jakości odbitki. Technika druku polega na przeciskaniu farby przez formę na specjalnie przygotowanej matrycy potocznie zwanej sitem.

Pierwszym elementem rozpoczynającym każde znakowanie sitodrukiem jest przygotowanie odpowiedniej matrycy, czyli prostokątnej ramy z napiętą siatką wykonaną z nylonu lub metalu na której umieszczany jest docelowy szablon nadruku. Sito pokryte jest emulsją, na której odwzorowany jest drukowany obraz. Przeciskana farba przechodzi przez te obszary sita, które nie są pokryte emulsją. Tak powstały wzór przenoszony jest bezpośrednio na przedmiot lub papier/folię w zależności od techniki sitodruku. Maszyna do sitodruku znakowania może dokonać tylko na płaskim podłożu (tylko tu istnieje możliwość dociśnięcia sita do produktu).
Ze względu na ograniczenia techniczne sitodrukiem wykonuje się nadruki max. 4 kolorowe, a jego wielkość uzależniona jest od wielkości ramy sita. Standardowo jest to około 40 cm długości.

Kontakt

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych produktów, oferty lub współpracy, nasi konsultanci służą pomocą!

602-158-120

info@303.pl

Kopernika 6, 84-241 Gościcino

Minimalna wielkość zamówienia

Minimalne ilości podane są w karcie każdego produktu.

Cennik produktów i usług

Zamówienia wyceniamy indywidualnie w oparciu o potrzeby klienta.

Niezbędne materiały i informacje

Do realizacji zamówienia potrzebujemy przede wszystkim informacji o rodzaju, kolorystyce, ilości oraz rozmiarach odzieży wraz z materiałami graficznymi i wskazaniem miejsc, w których miałyby się znaleźć poszczególne nadruki.

napisz i sprawdź, co
możemy dla Ciebie zrobić

    Inne technologie, których używamy